Zabieg Akupresury stóp lub dłoni

Zapewnij sobie chwilę relaksu i odprężenia.

Oba zabiegi polegają na masowaniu odpowiednich punktów tzw. receptorów na stopach lub dłoniach.

Wykonywanie masażu działa pobudzająco na receptory— powstałe w wyniku tego impulsy biegną do ośrodkowego układu nerwowego i docierają do kory mózgowej, by dalej, drogami nerwowymi, dostać się do danego narządu, co w efekcie zapewnia zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawę czynności danego narządu.

Stymulowanie odpowiednich miejsc pozwala na wydzielanie się endorfin — hormonów szczęścia, które mają zdolność tłumienia takich objawów jak ból czy odrętwienie.

AKUPRESURA STÓP

W czasach, kiedy człowiek częściej chodził boso, w sposób naturalny receptory na stopach były
w trakcie chodzenia aktywnie stymulowane. Obecnie chodzimy niemalże bezustannie w obuwiu, więc ten naturalny masaż zanikł niemal zupełnie.

Na stopach znajduje się swoista mapa narządów położonych w całym ciele. Podeszwa stopy to również miejsce zakończenia wielu nerwów w naszym ciele.

Umiejętne uciskanie punktów na stopie może pomóc w dolegliwościach bólowych organów wewnętrznych. Metoda ta polega także na odblokowywaniu kanałów przepływu energii przez ciało.

Akupresura stóp jest metodą kompleksową i efektywną, przynoszącą poprawę zdrowia na poziomie fizycznym i psychicznym.

Jaki ma wpływ akupresura stóp na Twój organizm?
AKUPRESURA DŁONI

Podobnie, jak w przypadku akupresury stóp możemy masować receptory znajdujące się na dłoniach, aby poprawić pracę i funkcjonalnie poszczególnych narządów i układów.

Dodatkowo masaż dłoni rozluźnia i odpręża, jest niezwykle dobroczynny dla naszego układu nerwowego, pomaga w uwolnieniu nagromadzonego stresu, napięcia i emocji.

Zabiegi akupresury można wykorzystać nie tylko dla wspomagania leczenia różnych problemów zdrowotnych, chorób i dolegliwości. Są one również doskonałym sposobem na działanie profilaktyczne i wzmacniające nasz organizm.

Przeciwskazania do zabiegu:

– ciąża wysokiego ryzyka, grzybica stóp, uszkodzenia skóry w miejscu masażu

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

MIEJSCE SPOTKANIA

Strefa Dobrej Energii w Bielsku-Białej ul. Sempołowskiej 32/1. Wymagana wcześniejsza rezerwacja terminu.

ZAPISY:

pod numerem telefonu 693-481-112 lub przez Messenger lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: anna@strefadobrejenergii.pl

CZAS TRWANIA SPOTKANIA:

60 minut.

TWOJA INWESTYCJA:

Akupresura Stóp: 150 zł / Akupresura Dłoni: 130 zł

UWAGA:

Zabieg jest wykonywany w ubraniu.

sprawdź inne nasze usługi:

Scroll to Top